Зустріч Дональда Трампа та Кім Чен Ина не означає, що денуклеаризація Північної Кореї справді відбудеться, незважаючи на підписання відповідних гарантій.
Про це в ефірі “Прямого” заявив американський політолог Пітер Залмаєв.
Він зазначив, що президент США та лідер КНДР переслідують власні цілі, зустрівшись в Сінгапурі та підписавши документ про ядерне роззброєння Корейського півострову.
“З боку Кім Чен Ина це, в першу чергу, розуміння того, що модернізація своєї країни без допомоги такої країни як США — неможливе. Також має місце певний фактор невпевненості у стосунках із Китаєм. Думаю, Ін зрозумів, що небезпечно складати “усі яйця в один кошик”, – вважає політолог.
Він зазначив, що пішовши на підписання відповідного документу про відмову від ядерної зброї, північнокорейський лідер сподівається на розширення фінансової і технологічної взаємодії на міжнародних майданчиках.
“Для американського президента це в черговий раз спроба відволікти свій електорат від внутрішніх проблем, показати хоч якийсь успіх на міжнародній арені. І це, звісно, продовження його змагання з попередником Бараком Обамою, який буквально після першого року президентства отримав Нобелівську премію. Я думаю, Дональд Трамп має мрію отримати цю ж премію, якщо цей саміт дійсно завершиться денуклеаризацією Корейського півострову”, – упевнений Залмаєв.
Коментуючи гострі заяви Трампа та Ина, якими ті обмінювалися раніше, Залмає наголосив, що обидва лідери грали на публіку та є “провокаторами” з багатим досвідом.
“Багато експертів приводять приклад Ірану і наскільки важким був процес підписання договору з Тегераном по денуклеаризації. Це при тому, що ядерна програма Ірану була ще в зародку, ядерних локацій було значно менше. Тому дуже важко буде досягнути в короткій термін повної денуклеаризації, багато експертів висловлюють побоювання, що це чергова гра з боку Ина”, – додав політолог.
Сьогодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп зобов’язався забезпечити гарантії безпеки КНДР, а глава Північної Кореї Кім Чен Ин підтвердив свою тверду і непохитну прихильність повної денуклеаризації.
Джерело – prm.ua
You must be logged in to post a comment.